آموزش پارسااسپیس فناوری

پارسااسپیس؛ گزارش دانلود می دهد!

دانلود فایل و دانلود عکس واژه‌ای نام آشنا در دنیای اینترنت هستند. حتما همه کسانی که به وبلاگ نویسی و مدیریت سایت و حتی سرچ در وب سایت های مختلف مشغول هستند بارها با گزینه دانلود درگیر شده‌اند.

دانلود انواع مختلفی را شامل می شود؛ مانند دانلود عکس، دانلود فیلم و دانلود هر گونه اسناد الکترونیکی مورد نیاز که از سرور دریافت می‌شود.

بسیاری از مدیران وب سایت‌ها، فایل‌ها، عکس‌ها، فیلم‌ها و بسیاری اسناد الکترونیکی در وب سایت‌های خود توزیع می کنند که به حجم ترافیک بالا، پهنای باند زیاد و فضای ذخیره سازی قابل توجهی نیاز دارند.

از آنجایی که سرویس های ذخیره سازی فضای ابری، همچون پارسا اسپیس، مشکلات کمبود فضای ذخیره سازی را مرتفع کرده اند، به همین خاطر بسیاری از مدیران وب سایت‌ها و صاحبان وبلاگ به سمت این سرویس‌های ذخیره سازی روی آورده‌اند.

همانطور که می‌دانید، سرویس ذخیره سازی فضای ابری پارسااسپیس، فضایی نا محدود جهت آپلود فایل به شما عرضه می‌کند و مادامی که حساب کاربریتان در این سرویس فعال باشد می‌توانید، از خدمات این سرویس استفاده نمایید.

سرویس آپلود رایگان فایل یکی از خدمات جدید، عمومی و منحصر به فرد سرویس ذخیره سازی ابری پارسااسپیس است که با هدف ساده سازی فرآیند آپلود فایل و همچنین رفع اشکالات برای انتشار فایل‌های کاربران ایرانی در بستر اینترنت ایجاد شده است.

اما خدمات نوین پارسااسپیس تنها به ارائه فضای ذخیره سازی و آپلود رایگان منتهی نمی‌شود، شما با استفاده از این سرویس می‌‌توانید، از میزان دانلود فایل‌های خود بر اساس موقعیت‌های مختلف گزارش دریافت کنید.

ما در این مقاله قصد داریم شما را با این امکان سرویس ذخیره سازی پارسا اسپیس بیشتر آشنا کنیم.

گزارش گیری از دانلود فایل یکی از محاسنی است که شما را در مدیریت، کسب و کارهای اینترنتی، مدیریت وب سایت، مدیریت وبلاگ و همچنین مدیریت شبکه‌های مجازی کمک می‌کند.

در واقع این امکان، گزارشی کامل از بازخورد دانلود از  فایل، عکس و هرگونه اسنادی که آپلود کرده اید را به شما می‌دهد.

بر اساس دریافت گزارش دانلود از پارسا اسپیس، می‌توانید، با مقایسه میزان بازدید از وب سایت خود و میزان دانلود فایل، نسبت رضایت مندی مخاطبانتان را از فایل هایی که به اشتراک می‌گذارید، محک بزنید.

اغلب صاحبان وب سایت های تجاری، و مدیران شبکه های اجتماعی از سرویس گزارش دانلود، استقبال می‌نمایند.

پس از طی کردن روند ثبت نام در این سرویس می‌توانید در نوار کناری پنل، بر روی گزینه وب سایت‌ها کلیک کنید تا گزارش ترافیک دامنه خود را دریافت کنید.

در این صفحه می‌توانید، تاریخ و بازه زمانی مد نظر خود را انتخاب کرده و در قسمت واحد نمودار، بر روی گزینه ترافیک کلیک نمایید.

در ادامه این روند، شما شاهد آماری کلی از تعداد درخواست های سایر کاربران برای دانلود فایل شما، تعداد درخواست های موفقی که کاربر موفق به دانلوده شده است، تعداد درخواست هایی که کاربر موفق به دانلود نشده است و مجموع ترافیک مصرفی شما به صورت عددی خواهد بود.

گزارش‌گیری دانلود منحصرا به ارائه آمار های عددی منتهی نمی‌شود.

این سرویس دارای گزارش‌های نموداری نیز می‌باشد که در ادامه به هریک از این نمودار ها خواهیم پرداخت.

نمودار GEO LOCATION

در این نمودار، ترافیک مصرفی شما بر اساس موقعیت مکانی (کشور-شهر) به شما نمایش داده می شود، به عنوان مثال شما در این نمودار، میزان دانلود فایل هایتان را بر اساس مگابایت از آی‌پی کشور آلمان می توانید ببینید.

نمودار HTTP STATUS COODS

در این نمودار شما گزارش ترافیک مصرفی فایل هایتان را بر اساس کد وضعیت دریافتی مشاهده خواهید کرد.

به عنوان مثال فایل‌هایی که حاصل دانلود آن ها توسط کاربر موفق آمیز بوده است در رده کد ۲۰۰ مشخص می شود، آن دسته از فایل ها که دانلودشان به علت قطعی اینترنت و… مشخص نیست با کد ۴۰۴ و آن دسته از فایل هایی که کاربر موفق به دانلود آن‌ها نبوده با خطای ۵۰۰ مشخص می شود.

مزیت این نمودار این است که می توانید از وضعیت فایل‌هایی که دانلود شده‌اند مطلع شوید و همچنین فایل‌هایی که در دانلود توسط مخاطبانتان ناکام مانده اند، را شناسایی کرده تا به رفع مشکل بپردازید.

نمودار (REQUESTED FILES (URLS  و STATIC REQUESTS

این دو نمودار علاوه بر اینکه گزارش کلی ترافیک مصرفی شما را نمایش می دهد، گزارش ترافیکی از ۲۰ فایل برتر بر اساس بیشترین تعداد دانلود و مجموع تعداد درخواست های  هر فایل را مشخص می کند.

نکته: میزان بازدید کننده ها و درخواست کننده‌ها بر معیار میزان کانکشن می‌باشد.

نمودار Browsers

براساس این نمودار شما می توانید میزان ترافیک‌های مصرفی فایل‌های خود را بر اساس مرورگرها مشاهده نمایید. به عنوان مثال می توانید متوجه شوید که فایل شما با مرورگر موزیلا چه تعداد و با چه مقدار حجمی دانلود شده است.

نمودار OPERATING SYSTEMS

این نمودار گزارشی از میزان ترافیک مصرفی شما را بر حسب سیستم عامل های رایج نمایش می‌دهد.

در واقع شما با این نمودار می‌توانید ارزیابی نمایید که به عنوان مثال فایل هایتان از سیستم عامل اندروید با چه تعداد و یا چه حجمی دانلود شده است.

نمودار REFERRING SITE

شما بر اساس این نمودار می‌توانید،۲۰ سایت برتر براساس بیشترین حجم دانلود که فایل های شما از آن سایت ها دانلود شده مشاهده کنید.

همچنین حجم کل دانلود شده هر فایل و مجموع تعداد درخواست های دانلود ارسال شده هر فایل برای شما در این نمودار قابل رویت است.

در خاتمه:

با خرید این سرویس، از پارسااسپیس می‌توانید به آنالیز تمامی فایل هایی که به اشتراک گذاشته اید، بپردازید. لازم به ذکر است که خرید این سرویس به صورت روزانه نیز ممکن است و هر زمان که بخواهید می توانید از امکانات آن بهره ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *